dobrý tip

26. května 2007 v 23:16 |  DOVOLENÁ
Balaton
Jezero se sametově hladkou vodou, lodě vlnící se ve větru, sluníčko, slunečné pláže, rodinné a veselé prázdniny, ale také kraj s výborným vínem, klidnými údolími a lesy Balatonské vysočiny. Balaton, největší jezero v Evropě, se nachází v západní části Maďarska. Jezero je 77 km dlouhé a průměrná šířka je 8 km. Klima je velice příjemné, voda se velmi brzy ohřeje, což umožňuje, aby sezóna začala již brzy na jaře a trvala do pozdního podzimu. Na písečném jižním břehu je jezero velmi mělké, takže tamní teplota vody je okolo 25 °C během léta, čímž se toto místo stává velmi vhodným pro rodiny s dětmi. Jezero je perfektní pro nejrůznější vodní sporty. Plachtění má na jezeře více než 100letou tradici a velmi často se zde konají závody plachetnic. V blízkých lesích okolo Balatonu je možnost turistiky, cyklistiky a jízdy na koních.
Nedaleko Balatonu se nachází největší termální jezero Evropy
Hévíz Toto malé městečko v Maďarsku je slavné díky svým termálním lázním, které mají druhé největší termální jezero na světě! Teplota vody je 35-36 °C a dokonce během zimy teplota vody neklesá pod 26-29 °C. Voda protéká jezerem rychlostí 410 l/sek., což znamená, že 80 miliónů litrů jezera se znovu naplní po dvou dnech. Nyní je částí města také vesnice Egregy. Zajímavostí vesničky je kostel z první poloviny 13. století.
Balatonfüred


Balatonfüred a jeho okolí nabízí turistům přírodní krásu a přitažlivost. Je to malé městečko s 13 500 obyvateli. Nachází se na severním břehu jezera Balaton a je obklopeno vrchy Badacsonu. Od roku 1971 je toto město předním lázeňským resortem a "Mezinárodním městem révy a vína". Zdejší hotely, pensiony, restaurace a hospůdky čekají na desítky tisíc turistů, kteří sem každoročně zavítají. Vedle plavání v jezeře a výletů do přírody nabízí Balatonfüred široký výběr různých doplňkových programů.
Tihany


Poloostrov Tihany, perla Balatonu, se tyčí nad krajinou jako strážní věž. Na jednom z menších kopců byl před devíti stoletími postaven kostel a klášter a ty jsou dodnes důležitými středisky katolického náboženství. Celá oblast Tihany je chráněná a k jejím pamětihodnostem patří vnitřní jezero a opatství. Voda s minerálními prameny osvěží tělo i duši. Tento idylický obrázek je lemován poli s vinnou révou a láká k zastavení a ochutnávce místního vína. Atrakcí je zdejší ozvěnu, která bývala inspirací mnoha básníkům.
Siófok


Siófok je nejfrekvenovatější lázeňská oblast na jižních březích Balatonu. Přitažlivost jižního břehu je zvýšena mělkou vodou a písečným dnem, čímž se stává oblíbenou destinací pro rodiny s dětmi. Siófok se stal opravdovým prázdninovým centrem po 2. světové válce, když zde bylo postaveno mnoho hotelů a letních sídel. Nyní je Siófok turistickým a obchodním centrem a také rybářským a navigačním centrem. Toto živé město nabízí v letních měsících pestrý program pro turisty jako operetní představení, varhaní koncerty, jezdecké a folklórní festivaly, mezinárodní a místní sportovní utkání, popové koncerty a vyhlášené mezinárodní umělecké exhibice.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 forever young forever young | 5. června 2007 v 18:12 | Reagovat

Všechno to jsou moc hezké místa na dovolenou, ale ani taková tuzemská dovča není k zahození. Stačí aby se vydařilo počasí a pak to teprve stojí za to. Přeji krásné a pohodové léto:o)

2 Milberky Milberky | 18. června 2007 v 2:55 | Reagovat

Děkuji za přání hezkého léta a tobě taky přeji aby se ti vydařilo počasí na dovolené v tuzemsku :-)

3 Snapeova Snapeova | Web | 21. května 2015 v 8:51 | Reagovat

V Siofoku jsme ted byli a na vylete v Hevizu a byla to fajn dovolena :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama