léto - grilování

14. července 2007 v 23:12 |  ROČNÍ OBDOBÍ
Grilování masa v létě je takřka nutností.
Náš vztah k rožnění má přímou souvislost s chatařením a chalupařením, které si v žádném případě nedáme vzít. "I kdyby nám to Evropská unie znormovala, jak chtěla," říká jeden velký fanda grilování. "Nejde však jen tak o ledajaké vyřízení hladu či chuti. Je to někdy až téměř obřadný proces, který začíná již při nákupu masa," rozplývá se blaženě.
Je to zkrátka pohoda pro hostitele i hosty. U grilu nelze nic uspěchat, takže si navíc zpříjemňujeme čekání na chutné sousto ve společnosti těch, s nimiž je nám fajn.

Desatero zdravého grilování

1. Používejte vhodný gril

2. Kupujte jen kvalitní dřevěné uhlí

3. Grilujte jen libové maso, drůbeží maso bez kůže a z ostatních druhů masa odstraňte tučné okraje

4. Nikdy nedopusťte, aby plameny maso olizovaly

5. Grilujte tak, aby tuk nekapal na rozžhavené uhlí

6. Gril a grilovací pomůcky vždy umyjte saponátem a odrbejte kartáčkem

7. Marinované maso vydrží déle a je křehčí - nakládejte maso alespoň na dvě hodiny, ale přebytečnou marinádu před grilováním vždy odsajte

8. Při grilování používejte vpichovací teploměr pro dostatečnou kontrolu propečení

9. Nikdy do masa na grilu nepíchejte - šťáva by unikala do ohně

10. Dbejte na to, aby byl podíl čerstvé zeleniny vyšší než masa

Na čem grilovat?
Při výběru je potřeba myslet pouze na to, co opravdu potřebujeme. Plynové grily mají zásadní výhodu v bezpečnosti, čistotě a rychlosti. Žádný přepálený tuk ani kouř, méně nečistot a snadná obsluha i údržba. Stále častěji se používají lávové kameny. Umístěné v grilu na spodním palivovém roštu nad plynovým hořákem se zahřívají na vysokou teplotu a výsledkem je rovnoměrný žár, který vyzařuje na pokrm umístěný na horním grilovacím roštu.

Užiteční pomocníci

Bez kvalitního náčiní se při zahradní party spojené s grilováním jen těžko obejdete. Můžete si je pořídit jednotlivě, nebo hned v celé sadě.
Druhy grilů
* Grily na dřevěné uhlí mohou být plechové nebo litinové. Litina drží dobře teplotu.
* Lávový kámen je přírodní materiál pocházející z vyhaslých sopek, který rychle absorbuje teplo. Kameny umístěné v grilu na spodním palivovém roštu nad plynovým hořákem jsou zahřívány na vysokou teplotu; výsledkem je rovnoměrný žár. Porézní povrch lávových kamenů vstřebává velké množství tuku, který odkapává při grilování, a tím zabraňuje nežádoucímu vzplanutí tuku. Místo lávových kamenů lze také použít kvalitnější keramické brikety. Náplň lávových kamenů by měla při průměrném grilování vydržet celou sezonu.
* Kontaktní grilování je způsob grilování, při kterém je pokrm v přímém kontaktu s rozžhavenou plochou. Grilovací plocha je většinou z litinového tálu, kamenné desky nebo litinové mřížky, která je přímo rozžhavena plamenem nebo elektricky. Tento způsob grilování se hodí především pro pečení nebo smažení.
* Plynové grily mají zásadní výhodu v bezpečnosti, čistotě a rychlosti. Žádný přepálený tuk, žádný kouř, méně nečistot a snadná obsluha a údržba.
Výsledný efekt grilování může ovlivnit i použití různého dřeva
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veka Veka | E-mail | Web | 14. července 2007 v 23:13 | Reagovat

Ahojky, prihlás sa plsky do súťaže missnet, podrobnosti nájdeš tu:

http://vekin.blog.cz/0707/missnet

2 forever young forever young | 15. července 2007 v 23:22 | Reagovat

I ♥ GRILOVÁNÍ

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama