Leden 2010

Na zahřátí

4. ledna 2010 v 19:28 DOBROTY
Horký punč
Do vína vymačkáme šťávu z citronu. Přidáme hřebíčky, skořici, pískový a vanilkový cukr a rum. Zahřejeme k bodu varu a odstavíme. Do nahřátých sklenic dáme lžičku kandované kůry, přes sítko zalijeme nápojem a ozdobíme plátkem citronu.
Horký nápoj
Jablečný džus, víno a cukr ohřejeme, přidáme citron pokrájený na plátky a koření do svařeného vína. Necháme asi 15 minut stát a zahřejeme. Do sklenic rozdělíme kostičky oloupaného a jádřince zbaveného jablka a zalijeme horkou tekutinou. Sklenice můžeme ještě přizdobit kolečkem citronu.
Horký čaj
Čaj osladíme, přidáme z 1 pomeranče a poloviny citrónu strouhanou kůru, koření a vše asi 5 minut vaříme. Přecedíme, přilijeme víno, zahřejeme téměř k varu a odstavíme. Vmícháme pomerančovou a citrónovou šťávu, zamícháme a nalijeme do nahřátých sklenic.
Domácí pečený čaj
Všechno ovoce nakrájíme, dáme na vyšší plech a posypeme cukrem. V troubě při 180 °C ho zapečeme asi 15 - 20 minut. Horké ovoce z trouby dáme do skleniček, zavřeme (nezavařujeme) a obrátíme dnem vzhůru. Necháme vychladnout a uskladníme do lednice. Na přípravu čaje dáme tuto ovocnou směs do sklenice a dolijeme vodou v poměru jedna třetina ovoce a dvě třetiny vařící vody. Můžeme podávat ihned teplé, nebo nechat vychladnout.